Париз - Нова Година 2024

Времетраење
5 дена / 4 ноќи
Тип на оброк
Ноќевање со појадок
Сместување
Хотел Ibis La Defence 3*
Датум на поаѓање
30/12/2023 04:30
Превоз
Авион + Трансфер
Држава:
Франција
Град / Место:
Париз
Сместување:
Хотел Ibis La Defence 3*
Трансфер:
Вклучен
Превоз:
Авион + Трансфер
Времетраење:
5 дена / 4 ноќи
Датум на поаѓање:
30/12/2023 04:30
Тип на оброк:
Ноќевање со појадок
Тип на патување:
Новогодишно патување
Цена:
од 679€

Распослан на бреговите од реката Сена, која го дели на два дела, овој преубав град, познат како “ Град на светлината “ е политички, економски и културен центар на Француската држава. Тој е еден од најзначајните светски градови во кој имаат свое седиште бројни меѓународни организации. Поради својата историја долга два милениуми, Париз одсекогаш бил место на значајни историски случувања како и собиралиште на најпознати светски уметници. Големиот број на знаменитости и туристички атракции како Дворецот Версај и Монтенебло, катедралата Нотр Дам, Црквата Сакр Кер, Музеите Лувр, Орсеј и многу други ке го направат Вашиот престој во овој град музеј, незаборавен.

Во цената се вклучени следните услуги

 • Авио билет на релација Скопје-Париз-Скопје со Croatia Airlines
 • Аеродромски такси
 • Бесплатен багаж 20 кг
 • 4 ноќевања со појадок во хотел со 3* Ibis La Defence ,
 • Организиран превоз со автобус од аеродром до хотел и обратно
 • Организиран панорамски разглед на градот со автобус
 • Организирани пешачки разгледувања на градот со пратител на група: Ла Дефанс ,Елисејските Полиња,Триумфална Капија,плоштадот Конкорд,Елисејската Палата,Малата и Големата Палата,Музејот Лувр однадвор и Паркот Тујлери,Музејот Орсеј однадвор,плоштадот Вандом,Операта Гарние , Галеријата Лафајет(со влез) , Фрагонард музејот (со влез),Латинскиот Кварт и Нотр Дам однадвор,Сорбона, Пантеон ,Луксембуршките градини,Мон Мартр и Пигал,Мулен Руж ,Ајфеловата Кула,Дом На Инвалидите,Трокадеро….
 • Организација на патувањето и придружник од Агенцијата за целиот престој во Париз

Не е вклучено

 • Превозот со метро и автобус во Париз (цена околу 20 еур карнет за 10 возења)
 • Влезница за Ајфелова Кула (влезница до 2-риот спрат 18.10 еур до врвот 28,30 еур)
 • Посета на Лувр 20 еур влезница (се купува билет преку интернет или во музејот при влез)
 • Посета на Версај – 75 еур ( влезница + водич), за лица до 18 год. 45 еур (се патува со автобус од хотел) не е вклучена влезница за парковите и се плаќа на лице место ,чини околу 11 еур
 • Влезница за брод по Сена 20 еур (се патува со метро) организирано!
 • Посета на Операта Гарние 14 еур, музејот Орсеј околу 16 еур-влезница за секој објект
 • Посета на Мулен Руж со представа (цена од 100-150 еур со пијалок ½ шампањ) , Крејзи Хорс ( 80-100 еур)
 • Посета на Дизниленд –влезниците се купуваат преку интернет ( цената зависи од период кога ке се резервира и е променлива)
 • Вечера или ручек во ресторан од 20 еур без пијалок
 • Задолжително здравствено и патничко осигурување 180 мкд.
 • Боравишна такса 6 еур по лице – се плаќа кај представникот на групата

Важни информации

За влез во државата која патувате, потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци
За овој аранжман важат општите услови на патување на Травел Хаб ДОО
За реализација на аранжманот и факултативните разгледувања потребен е минимум од 25 патници
За резервација задолжителна уплата од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување
Краен рок за пријавување е 15 дена пред поаѓање. Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата е 7 дена пред патување
Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=62 мкд)
Пријавувањето и уплатата за факултативите се врши телефонски/онлајн, најкасно 7 дена пред тргнување
Бесплатно Wi-Fi
Наша препорака
Држава:
Франција
Град / Место:
Париз
Сместување:
Хотел Ibis La Defence 3*
Трансфер:
Вклучен
Превоз:
Авион + Трансфер
Времетраење:
5 дена / 4 ноќи
Датум на поаѓање:
30/12/2023 04:30
Тип на оброк:
Ноќевање со појадок
Тип на патување:
Новогодишно патување
Цена:
од 679€
Offer ID #23651

Испрати порака

  Co-Founder & Head of Web Development
  Скопје

  ТРАВЕЛ ХАБ ДОО Скопје

  ЕДБ: МК4057023565834

  ЕМБС: 7680066

  ЛИЦЕНЦА Б за вршење туристичка дејност

  Регистарски број : УП I -13 - 542

  Copyright © 2023. All rights reserved.