Grandior Hotel Prague⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Ноќевање со појадок
4 дена / 3 ноќи
01/04/2024 01:00
Без превоз
Времетраење
4 дена / 3 ноќи
Тип на оброк
Ноќевање со појадок
Сместување
Grandior Hotel Prague
Датум на поаѓање
01/04/2024 01:00
Превоз
Без превоз
Држава:
Чешка
Град / Место:
Прага
Сместување:
Grandior Hotel Prague
Превоз:
Без превоз
Времетраење:
4 дена / 3 ноќи
Датум на поаѓање:
01/04/2024 01:00
Тип на оброк:
Ноќевање со појадок
Тип на патување:
Забава
Цена:
од 373€

Со престој во Грандиор Хотел Прага, ќе се наоѓате во центарот на Прага, на 10-минутна пешачка раздалеченост од Трговскиот центар Паладиум и Градска куќа Хол. Овој 5-звезден хотел се наоѓа на 1,3 км од Прашка кула и 1,6 км од Стариот градски трг. Не го пропуштајте можноста за рекреација, вклучувајќи сауна и фитнес центар отворен 24 часа на ден. Дополнителни удобности во овој хотел вклучуваат бесплатен безжичен интернет и услуги на консијерж. Почувствувајте се како дома во една од 387 индивидуално украсените гостински соби, кои располагаат со мини-бар и телевизор со рамен екран. Бесплатниот безжичен интернет ви овозможува да останете поврзани, а сателитската програма е на располагање за ваше забавление. Приватните бањи со кади или туширање располагаат со бесплатни тоалетни производи и фени. Понатаму, има телефони, како и сефови и бироа. Уживајте во интернационалната кујна во Грандиор, еден од 2-та ресторани на хотелот, или останете во собата и искористете го сервисот за соба (во ограничено време). Го угаснете вашата жед со вашиот омилени напиток во барот/лежалник. Комплетни закуски се достапни секој ден од 6:30 часот сутринава до 10:30 часот наутро за доплата. Главните удобности вклучуваат бизнис центар, услуга за лимузин/градски автомобил и брза одјава. За доплата, гостите може да го користат автобусот за аеродром (достапен 24 часа) и услугата за подигнување на влакот. Раздалеченостите се прикажани на најблизата десетичка од милја и километар.

– Прашки градски музеј – 0,3 км/0,2 мили

– Трговскиот центар Паладиум – 0,4 км/0,3 мили

– Кралски пат – 0,5 км/0,3 мили

– Трг на Република – 0,6 км/0,4 мили

– На Прекопе – 0,6 км/0,4 мили

– Градска куќа Хол – 0,7 км/0,4 мили

– Целетна – 0,8 км/0,5 мили

– Прашка кула – 0,8 км/0,5 мили

– Куќа на Црна Мадонна – 0,9 км/0,6 мили

– Чешкиот клуб за тенис – 1,1 км/0,7 мили

– Музеј на комунизмот – 1,1 км/0,7 мили

– Летна парк – 1,1 км/0,7 мили

– Музеј на Муха – 1,1 км/0,7 мили

– Стариот градски трг – 1,2 км/0,7 мили

– Градски театар – 1,2 км/

 

Линк до сместувањето

Важни информации

За влез во државата која патувате, потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци
За овој аранжман важат општите услови на патување на Травел Хаб ДОО
Одлична услуга и храна
Држава:
Чешка
Град / Место:
Прага
Сместување:
Grandior Hotel Prague
Превоз:
Без превоз
Времетраење:
4 дена / 3 ноќи
Тип на соба:
Double Room
Датум на поаѓање:
01/04/2024 01:00
Тип на оброк:
Ноќевање со појадок
Тип на патување:
Забава
Цена:
од 373€
Offer ID #28088

Испрати порака

  Правно лице
  Скопје

  ТРАВЕЛ ХАБ ДОО Скопје

  ЕДБ: МК4057023565834

  ЕМБС: 7680066

  ЛИЦЕНЦА Б за вршење туристичка дејност

  Регистарски број : УП I -13 - 542

  Copyright © 2023. All rights reserved.