The Arcade Hotel Amsterdam⭐️⭐️⭐️

Без појадок
4 дена / 3 ноќи
02/06/2024 01:00
Без превоз
Времетраење
4 дена / 3 ноќи
Тип на оброк
Без појадок
Сместување
The Arcade Hotel Amsterdam
Датум на поаѓање
02/06/2024 01:00
Превоз
Без превоз
Држава:
Холандија
Град / Место:
Амстердам
Сместување:
The Arcade Hotel Amsterdam
Превоз:
Без превоз
Времетраење:
4 дена / 3 ноќи
Датум на поаѓање:
02/06/2024 01:00
Тип на оброк:
Без појадок
Тип на патување:
Забава
Цена:
од 410€

Добредојдовте во светскиот прв хотел за видео игри. Искуство какво никогаш не сте го доживеале!!! Гејминг и гик културата се присутни во целиот хотел. Во собите ќе најдете модерни и ретро гејминг содржини, библиотека со комикси и геек украс на секое место каде што ќе погледнете. The Arcade Hotel се наоѓа во срцето на делот De Pijp, преку Sarphatipark (најубавиот и најлокалниот парк во градот), и на 10 минути возење со трамвај до центарот/Дам плоштад. Лесно е да се пристапи преку јавниот превоз (метро или трамвај), и само на 25 минути возење до аеродромот Шипхол. Ние сме опкружени со барови и кафули населени од локалните жители, и блиску до Heineken Experience, Albert Cuypmarkt, како и кратка шетња до Rijksmuseum, Stedelijk Museum и Van Gogh Museum. Сите наши соби се опремени со модерни и ретро конзоли, и бесплатен WiFi (1 GB оптички влакно). Дополнително, ќе најдете уште ретро игри во нашата лоби, токму до впечатливата Game Room со повеќе од 20 разновидни Coin-op аркадни машини, PS5 и Xbox series X. Покрај овие благодати, нудиме чанта за закуска, испорачана директно во вашата соба или земена од барот. Во неа ќе најдете разни јагниња, овошја, напитоци, печива, сè што е потребно за долг ден на разгледување во Амстердам. Имаме бар со разнообразен избор на коктели, долги напитоци, холандски и белгиски пива, виски, кафе, чај и закуски за бар, кои може да се уживаат во задниот градски врт со нашата сосема нова гигантска шаховска табла. Ние веруваме во хотели како живи места за меѓукултурна размена. Собирање на локалните жители и патниците на вдивителни локации. И како подобро начин на тоа од обезбедување на игри? Уживајте во овој прекрасен град и помеѓутоа се опуштете со неколку часа играјќи Super Mario, Pac Man, Donkey Kong, Street Fighter и многу други ретро и модерни игри. Ве покануваме да го доживеете нашиот прекрасен хотел, воден од група гејмери и страстни верници во моќта на заедниците кои го вратиле гостоприемството на начинот на кој го разбират.

 

Линк до сместувањето

Важни информации

За влез во државата која патувате, потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци
За овој аранжман важат општите услови на патување на Травел Хаб ДОО
Одлична услуга и храна
Држава:
Холандија
Град / Место:
Амстердам
Сместување:
The Arcade Hotel Amsterdam
Превоз:
Без превоз
Времетраење:
4 дена / 3 ноќи
Датум на поаѓање:
02/06/2024 01:00
Тип на оброк:
Без појадок
Тип на патување:
Забава
Цена:
од 410€
Offer ID #27989

Испрати порака

  Правно лице
  Скопје

  ТРАВЕЛ ХАБ ДОО Скопје

  ЕДБ: МК4057023565834

  ЕМБС: 7680066

  ЛИЦЕНЦА Б за вршење туристичка дејност

  Регистарски број : УП I -13 - 542

  Copyright © 2023. All rights reserved.