Cappadocia Estates ⭐⭐⭐⭐

Времетраење
7
Тип на оброк
Ноќевање со појадок
Сместување
Cappadocia Estates
Датум на поаѓање
11/12/2023 09:30
Превоз
Авион
Држава:
Турција
Град / Место:
Кападокија
Сместување:
Cappadocia Estates
Превоз:
Авион
Времетраење:
7
Датум на поаѓање:
11/12/2023 09:30
Тип на оброк:
Ноќевање со појадок
Тип на патување:
Забава
Цена:
од 1.236€

Овој прекрасен комплекс се наоѓа во селото Мустафапаса во историската област Сунасос. Сместен во срцето на Кападокија, овој чаровен објект ужива во мирна околина далеку од суматијата на туристичките области. Ургуп се наоѓа само на 5,5 км од комплексот, додека се наоѓаат и избор на ресторани и продавници во близина. Овој фантастичен комплекс располага со три историски имоти кои биле љубезно реставрирани со употреба на локални артефакти, породични наследства и модерна технологија, создавајќи уникатна комбинација на современ и традиционален стил. Локалниот камен, дворовите, становите во пештери и аркеите го карактеризираат овој фантастичен комплекс. Гостинските соби се прекрасно уредени и доаѓаат со модерни удобности за удобство и комфор на посетителите. Гостите можат да уживаат во стилски обедок во релаксирачката атмосфера на ресторанот.

Линк до сместувањето

Важни информации

За влез во државата која патувате, потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци
За овој аранжман важат општите услови на патување на Травел Хаб ДОО
Бесплатно Wi-Fi
Затворен и отворен базен
Наша препорака
Одлична услуга и храна
Држава:
Турција
Град / Место:
Кападокија
Сместување:
Cappadocia Estates
Превоз:
Авион
Времетраење:
7
Датум на поаѓање:
11/12/2023 09:30
Тип на оброк:
Ноќевање со појадок
Тип на патување:
Забава
Цена:
од 1.236€
Offer ID #25052

Испрати порака

  Правно лице
  Скопје

  ТРАВЕЛ ХАБ ДОО Скопје

  ЕДБ: МК4057023565834

  ЕМБС: 7680066

  ЛИЦЕНЦА Б за вршење туристичка дејност

  Регистарски број : УП I -13 - 542

  Copyright © 2023. All rights reserved.